Kategorie:

Jak skutecznie chronić własny dom przed włamaniem. Innowacyjne nastawienie do bezpieczeństwa w kraju a na świecie.

Skuteczna ochrona naszego domu przed kradzieżą to niezmiernie istotna rzecz. Wiemy jakie problemy może Sprawić nam złodziej nie tylko zrabować drogie rzeczy, lecz jednocześnie zdemolować nasze pomieszczenie. Istnieje wiele możliwości ochronny przed kradzieżą jak rolety antywłamaniowe, okna z odpowiednimi zamkami jednak czy to jest przeszkodą dla złodzieja na pewno opóźni jego włamanie do domu lecz nie uchroni nas przed włamaniem. Więc warto zastanowić się nad montażem dobrego systemu alarmowego. System alarmowy można też połączyć z systemem inteligentnego mieszkania, zawsze stanowi to jest o wiele cenniejsze dodatkowo również nie każdego z nas na nie stać. Na samym początku należy rozważyć jak taki alarm funkcjonuje, żebyśmy mogli go zamontować ale czy samemu czy zlecimy to firmie to już później. Alarm to przede wszystkim centrala alarmowa. Więc do niej prowadzą wszelakie kable – połączenia to centrala zbiera sygnały o złodzieju, a potem przekazuje informację do firmy ochroniarskiej i uruchamia syrenę alarmową. Niezmiernie istotną aby centrala była świetnej jakości tzn: miała dużo wyjść i wejść była znanej firmy dzięki czemu unikniemy psucia się.

Dodatkowym elementem alarmu są czujniki, możemy je potraktować jak swoje oczy, które przenoszą sygnał kiedy wiązka czujnika zostanie zakłócona. Na rynku istnieje wiele rodzai takich czujników jak np.: PIR – na zasadzie detekcji promieniowania wykrywa ruch, działa na rzecz osobę o innej temperaturze. Posiada on tzw. pasywną podczerwień Zwykle można je spotkać w przedsiębiorstwach i domach. Należy do najtańszych elementów systemu alarmowego, jednak czy fajnych powinniśmy pojąc jej funkcjonowanie aby wiedzieć gdzie ją umieścić. PIR+MW – budowa jego jest taka jak PIR zawsze ma dodatkowo mikrofale. Funkcjonują one na efekcie Dopplera. Należy zwrócić uwagę, iż jest to urządzenie którego nagłe skoki temperatury nie przeszkadzają także nie włączają alarmu. Czujka jest droższa i co istotne generuje mniej niepotrzebnych alarmów. Czujnik otwarcia i zamknięcia okna – jest bowiem bardzo istotny punkt całego systemu alarmowego. Posiada kontaktron – umieszczany na skrzydle drzwiowym magnes- montowany jest na ruchomej części okna lub drzwi Jest umieszczany przy drzwiach i oknach a ich otworzenie uruchamia alarm. Inne czujniki to np. czujnik akustyczny zbicia szyby, czujnik przeciwpożarowy, czujnik zalania i czujnik gazu. Dodatkowym elementem bardzo istotnym jest urządzenie sterujące. To właśnie dzięki niemu umiemy uzbrajać alarm lub go rozbrajać. Urządzenie sterujące komunikuje się z centralą alarmową. Ma ona zazwyczaj klawiaturę, która może być analogowa lub dotykowa- tutaj wszystko zależy od typu i jego wartości.

system alarmowy, alarmy Radom

Tego typu urządzenie jest zwykle przy drzwiach wejściowych lub np. w salonie. szybko dostępne abyśmy mogli łatwo wstukać nasz pin np. po wejściu do domu. Powinno one być intuicyjne. Niektóre z narzędzi mają nawet 3 tryby pracy nocny, dzienny i standardowy. Kolejnym szczególnie istotnym czynnikiem jest komunikacja. System może pisać smsy z powiadomieniami o zagrożeniu. Te wszystkie razem połączone urządzenia stanowią doskonałą ochronę naszego domu prze potencjalnym niebezpieczeństwem i uszkodzeniem mienia. Jednak czy to wystarczy? Coraz częściej systemy alarmowe używa się również na zewnątrz, aby potencjalnego włamywacza zaniechać już na działce. W tym przypadku również istnieje kilka możliwości. Ważnym i może najważniejszym czynnikiem jest działanie alarmu w różnych warunkach atmosferycznych. Jest to wyjątkowo ważne aby tego rodzaju alarm pracował dobrze przy niskich temperaturach, ale i w upałach czy deszczu. Ochrona fizyczna budynku może opierać się na z różnego typu urządzeń ale najlepiej jest je podzielić na dwie grupy: 1. czujniki obwodowe 2. czujniki ruchu Do pierwszej części czujników obwodowych najczęściej mocowanych używamy tzw czujników sejsmicznych, które reagują na wszelakie wstrząsy i zakłócenia podczas pokonywania bramy. Mają one zarówno zalety jak i minusy. Zalety: 1 wykrywa drgania potencjalnych złodziei Wady: System okablowania nie jest wytrzymały na wody gruntowe Należy usuwać lód i śnieg z powierzchni posesji na jakiej znajduje się okablowanie Montowanie tego gatunku czujników winno być z dala od ruchu także od wszelakich fontann itp. które potrafią zaburzyć jego właściwe funkcjonowanie System elektromagnetycznej detekcji kroku są to kable rozłożone w ziemi na głębokości około25-30 cm w odległości od siebie około 2 m na obszarze strzeżonego obszaru.. Podłączone są one do określonych urządzeń nadawczo-odbiorczych. Pojawianie się włamywacza powoduje zakłócenie pola magnetycznego w kablu co uruchamia alarm. Innym jednak nieczęsto wiązanym ze powodu na swoją cenę jest system alarmowy światłowodowy. Reagują one na nacisk włamywacza i uruchamiają alarm. Zakopane są w ziemi na kilku centymetrach. Drugi model to czujniki ruchu Musimy upewnić się iż są one wyposażone w system podczerwieni i mikrofalowy system zmierzchu dzięki czemu potrafimy je zastosować bez problemu na domach. Musimy pamiętać o zakupie czujników ruchu od renomowanych producentów, a nie najtańszych sprowadzanych z Chin. Świetny czujnik ruchu to wydatek około 300 zł, a wiązka podczerwieni od 500-900 zł – tutaj wszystko zależy od zasięgu i ilości wiązek. Innym bardzo przydatnym mechanizmem zabezpieczającym posesje są kamery IP umieszczane na domach. Film z tego rodzaju kamery możemy mieć zdalnie z dowolnego miejsca na świecie co jest idealnym rozwiązaniem jak wyjedziemy na wakacje, i chcemy zobaczyć co dzieje się wokół mieszkaniu. Film z kamery może być też notowany na dysku.

Czy warto instalować alarm samemu. Montaż alarmu w zakładzie wbrew pozorom nie jest trudny zawsze musimy mieć wiedzę od czego zacząć. Przemyśleć gdzie powinny znajdować się czujniki, kurtyny itp. Nie mając doświadczenia możemy źle je rozmieścić, przez co alarm nie będzie pokrywała całego miejsca lub zakupione przez nas czujniki nie będę spełniać naszych oczekiwań. Dlatego najświetniejszym wyjściem będzie zatrudnienie fachowców, którzy pomogą nam wszystko dokładnie ustalić. Konfiguracja alarmu ponadto nie jest trudna ale i nie jest oczywista. Jeżeli wydajemy to pierwszy raz możemy mieć z tym dużo kłopotów. Wybór już który i czy będziecie montować go sami pozostawiam Wam.