Kategorie:

Innowacyjne materace rehabilitacyjne do odpoczynku w ogromnych sklepach

Zdrowy wypoczynek to norma, natomiast od czego on jest uzależniony? Wiele czynników oddziałuje na nasz relaks w nocy jednym z nich jest odpowiedni i wygodny materac. Pamiętajmy, iż w sypialni spać powinniśmy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materac musi być nie tylko być przytulny, ale zapewniać komfort naszemu ciału W niewielkich mieszkaniach ludzie często zmieniają komfortowy materac np. na wersalkę, jednak takiego luksusu snu absolutnie nie osiągniemy.

Na co zwrócić uwagę kupując komfortowe materace rehabilitacyjne. Na pewno na jego jakość to ważny element jaki musimy brać pod rozwagę przy wyborze materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tu wyróżnić materace 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko zależy od tegoż jaka jednostka naszego ciała ma być podniesiona w czasie relaksu. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W hipermarketach mamy podział na znaki twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Ustala się iż panie cięższa winnym mieć materac twardszy niż osoba lekkie. Załóżmy, iż pani o wadze 90 kg powinna wyselekcjonować materac średnio twardy czyli H3 osoba o wadze 50kg i wzroście np. 170 cm powinna wyselekcjonować materac średni czyli H2. Wszystko zależne jest tu od naszej masy i wzrostu. Więc jeżeli nie mamy pewności powinniśmy zapytać w supermarkecie doradcę, aby odpowiednio dobrał nam materace rehabilitacyjne lub ortopedę by zakupić materac rehabilitacyjny. Niezwykle ważna jest również pozycja, w jakiej śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu czy plecach wtedy ciężar naszego ciała dzieli się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej wygodny. Jeśli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to| musimy koniecznie kupić materac twardszy.

Materac rehabilitacyjny dla kogo – tutaj zdanie jest aby nacisk rozkładać na kręgosłup i jego podparcie w czasie snu. Winnym być antyalergiczne także nie uciskać podczas snu na żaden punk, aby przepływ krwi był dobry. Powinien również mieć dobrą wentylację i przepuszczać wilgoć. Dobrze przystosowane materace rehabilitacyjne powinny zniwelować przewlekłe boleści stawów i dać ulgę dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zmniejszają ryzyko występowania odleżyn. Właściwy do regeneracji stawów i mięśni po męczącym dniu lub po przebytych wypadkach.

Materace rehabilitacyjne polecane najczęściej osobom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i zbolałe stawy
 • mających siedzący sposób życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w momencie rehabilitacji

Materace rehabilitacyjne ich rodzaje i podizał:

 • Materace piankowe – chyba pod tymże względem są najlepszym wyborem, ponieważ bardzo łatwo w nich zachować komfort i czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu prościej dostosowują się do naszego kręgosłupa podczas snu, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym typem są tzw materace sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze wspierają one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie wspominając już o czystości, którą w tym przypadku nieprosto jest utrzymać. Widać jakże ważny jest dobór właściwego materaca. Często lekceważymy ten szczegół , kiedy kupujemy nowe łóżko. Normalny materac powinien również dobroczynne wykonanie

Rodzaje zastosowań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej powszechną jest tu termoelastyczna piana , która dostosowuje się do ciała i jest trwała na wilgoć. Ciekawie przedstawia się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest toż w pewnym rodzaju nowoczesne rozwiązanie, ale dzięki temu przeciwdziała przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materac lateksowy cechuje się przede wszystkim tym, ze stworzony jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej elastyczny, ale także posiada cechy antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| to rodzaj materac idealny dla kobiet o nietypowej wielkości, gdyż dopasowuje się doskonale do naszej wagi.
  • Materace bonellowe – sprężyny są w nim połączone ze sobą, dzięki czemu zachowuje on efektywniejszą sprężystość. Aczkolwiek w tym modelu jedna sprężyna wpływa na inną i potrafi dawać efekt fali.
  • Materac kieszeniowy – tutaj sprężyny rozmieszczone są osobno, każda w indywidualnej kieszeni. Współpracują one oddzielnie dlatego zwiększają one komfort spania. Niezwykle ważne jest to, że materac nie faluje pod wpływem nacisku.
  • Materac multipocket – ten wariant materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Umożliwi on bardzo duży komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to ciekawostka na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla kobiet niezdecydowanych. Bardzo wydajnej jakości i zapewniają również wielki komfort. Możemy je ponad stosować kiedy dwie osoby sypiają ze sobą na jednym materacu ale mają inną wielkość.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest twardy i dobrze przepuszczalny.

Dobór odpowiedniego materaca jest rzeczywiście bardzo ważny nie tylko dla naszego zdrowia ale także dla naszego całego dnia. Sami wiemy jak niewyspanie może zaburzyć nam najodpowiedniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się wyspać jest nerwowy i nic mu się nie układa właściwie jest więc coś mieć na czym będzie nam się dobrze i komfortowo spało. Ja sama wiem po sobie jak nie mogę drzemać w nocy to niestety cały dzień źle się czuję, to muszę tabletkę połknąć toż idę drzemać w dzień. Korzystniej zapobiegać i pozyskać naprawdę świetny materac, na którym będziemy spać jak dziecko. Właściwa jest również poszewka na materace rehabilitacyjna powinna być łatwa w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domkach maja mała pojemność, dlatego ja kupuję poszewki na materac, które są rozkładane na 2 strony i rozpinane. Wtedy o wiele wygodniej jest nam ją uprać i włożyć. Często wykorzystywany sposób, aby pozbyć się roztoczy z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Zostawiamy ją na 30 minut po tym momencie czyścimy. Jest wówczas bardzo opłacalne rozwiązanie dla wszystkich osób leniwych, przecież za to bardzo dobre.