Kategorie:

Głos lektorski czy możemy wypożyczyć go do prywatnego spotu?

Lektor wynajem jak dobrać tego najlepszego dla nas. Nie jest to na 100% prosta rzecz. Profesjonalny lektor para się nagrywaniem przekazów do filmów, audiobooków, spotów reklamowych. Głos lektorski ma tu konkretne znaczenie. Niejednokrotnie zdarza nam się, że usłyszymy jakiegoś lektora w telewizji, jednak strasznie nam się nie podoba. W naszym kraju lektor wynajem– najczęściej jest zatrudnianych w bajkach. Jest aktualne dostępniejsza propozycja niż dubbing, jaki wymaga zaangażowania sporo kobiet i jest o znacznie bardzie pracochłonny. Profesjonalny lektor winien mieć miły głos, ale jednocześnie perfekcyjną dykcję. Nie może on również wymowy takich jak:

  • seplenienie,
  • jąkanie się,
  • rotacyzm – wymawianie głoski „l” lub „j” zamiast „r”,
  • lambdacyzm – zamiana głoski „l” na „j”.

Wynajem lektora, jaki obsługuje się gwarą lub posiada akcent zagraniczny niewątpliwie nie jest dobrze widziane. Zazwyczaj są nimi osoby, które przeszły szkołę aktorską, oczywiście nie jest to normą, ale tam właśnie można wyłapać tzw”perełki”. Znajomość języków zagranicznych w tym fachu również jest plusem. Nie wymaga się tu doskonałej znajomości jednak poprawnego akcentu przy wymowie zagranicznych miejscowości albo różnych nazw.

Wynajem lektora nie jest w obecnych czasach skomplikowane. Powinno się udać się na dobre strony internetowe, na jakich potrafimy nie tylko posłuchać przykładowych nagrań, ale również przeczytać biografię poszczególnej osoby i jej osiągnięcia. Głos lektorski w tej pracy jest niesamowicie wartościowy zatem winno się o niego dbać:

  • Nie pić płynów lodowatych lub bardzo ciepłych
  • pić bardzo dużo wody, aby nasze struny głosowe były ciągle zwilżone
  • unikać alkoholu i nie palić papierosów
  • starć się nie przeciążać strun głosowych

Profesjonalny lektor kto nim stać się: Oprócz wspomnianej strony internetowej o sobie również swojej działalności warto jest nasz głos umieścić w tzw. : banku głosów” Bardzo często właśnie w tych miejscach szuka się lektora do określonego działania. Głos lektorski winien być nagrany fachowo, dlatego aby to uczynić pójść się do studia nagraniowego. Tam fachowcy ustawią wszelkie parametry tak, aby głos lektorski brzmiał zwykle ukazują się ogłoszenia na inne castingi gdzie np firmy poszukują dużego głosu do swojej produkcji. Dlatego warto właśnie aby nasz głos lektorski była nagrany przez specjalistów. Wynajem lektora jakie są stawki. Tu różnica jest faktycznie wielka im leszy lektor, a jego głos lektorski był w wielu pracach to stawka za godzinę będzie większa. To jest tak jak z aktorem, im więcej produkcji tym wynagrodzenie większe. Profesjonalny lektor może zarobić nawet 1000 zł za dobę, jednak wszystko tu zależy od jego umowy, godzin pracy. Może mieć| on własną markę, ale również może być zatrudniony na etacie w spółce. Wersji jest| faktycznie wiele. Ważne jest aby nasz głos lektorski był znany na 100% więcej pań zaciekawi się naszą ofertą. Takie osoby z wyjątkowo atrakcyjną dykcją działają także w radiu. Musimy cenić ich głos, aby takie audycje chętnie słuchać.