Kategorie:

Blachy antypoślizgowe jak zakupić idealne do naszej firmy aby dysponowały także atutu estetyczne?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Znamy jak duże powierzchnie antypoślizgowe występują w halach magazynowych. Wedle obowiązujących przepisów muszą one spełniać szereg norm. Są to przeważnie normy dotyczące ścieralności oraz twardości powierzchni ale jednym z istotnych aspektów są też podłogi antypoślizgowe. Głównym urazem jaki pojawia się w halach magazynowych jest właśnie poślizgnięcie na źle zrobionym podłożu. Stosowane różnego wariantu sprzęty jak wózki widłowe, często rozlana ciesz czy sypkie produkty powodują, że powierzchnie antypoślizgowe stają się niebezpieczne. Oprócz podłogi mogą być też na nich ułożone blachy antypoślizgowe, które zaliczane są do blach perforowanych. Zwykłe blachy są gładkie więc do podestów muszą być one perforowane. Blachy antypoślizgowe, https://indasto.com/pokaz-produkt/blachy-antyposlizgowe/5 które są przetłaczane na zewnątrz blachy dzięki czemu tworzy to świetne powierzchnie antypoślizgowe. Bardzo ogromnym kłopotem są w czasie inwestycji przepisy prawne, które nie są dokładnie określone. Nie ma określonych informacji, że powierzchnie antypoślizgowe powinny być wyprodukowane w halach przemysłowych według prawych norm, co powoduje niejednokrotnie do kłopotów w czasie inwestycji. Często korzysta się z regulaminów, które używane są w Unii Europejskiej jak z niemieckich, np. normy DIN 51130:2004 , które charakteryzują test pochylni. W ten sposób test posłuży nam w wyznaczeniu kąta nachylenia używany jest do analizy właściwości przeciwpoślizgowych badanych posadzek. Minusem jest że jest ona czasochłonna i dość kosztowna. Więc wiele firm nie stosuje się do niej.

Powierzchnie antypoślizgowe mogą być też pokryte specjalnymi farbami, które tworzą przestrzenie na jakiej żadna osoba się nie przewróci. Jest ona chropowata dzięki temu wspaniale pokrywa wszelkie braki i tworzy idealną strukturę. Jednak w tym wypadku podłoże musi być niezwykle starannie przygotowane wedle określonych momentów takich jak: przygotowanie powierzchni oraz następnie profesjonalna aplikacja. Blachy antypoślizgowe są robione wedle zaleceń i zapotrzebowań klienta. Przy indywidualnym zamówienia radzi się aby klient dał:

  • model tłoczenia
  • wielkość oczka
  • grubość blachy
  • układ przetłoczenia
  • precyzyjny wymiar
  • ilość sztuk.

Blachy antypoślizgowe to nie tylko podłogi, ale też podesty czy schody. Istotne jest aby zaznajomić się dokładnie z ofertą również wybrać najodpowiedniejszy wariant dla siebie. Sporo firm świadczy też transport. Czeto takie zlecenia są realizowane w jednej części kraju, a później przewożone prosto do firmy|, gdzie są ułożone. Korzystnie więc spytać się czy istnieje taka możliwość i o jej koszt. Powierzchnie antypoślizgowe są wymagana w części budynków użyteczności publicznej, dlatego wykonawca powinien pokazać nam możliwość, jaka będzie najbardziej dla nas odpowiednia. Miejmy na uwadze, że podłogi antypoślizgowe to nie tylko zabezpieczenie naszych pracowników czy klientów, ale też nas spokój. W przypadku wypadku będziemy musieli wypłacić odszkodowanie, co będzie wiązało się ze lękiem i większym ubezpieczeniem na następny rok.