Kategorie:

Rehabilitacja po operacji Barku Rzeszów

Kiedy udać się z bobasem – rehabilitacja po operacji barku Rzeszów. Bardzo dużo spośród nas nie zdaje sobie sprawy że problemów postawy kręgosłupa, które uaktywniają się już gdy jesteśmy dziećmi. Złe siedzenie, garbienie się przy komputerze za mało sportu. W latach 90 w szkołach była tzw. gimnastyka korekcyjna. Dzieci przechodziły na nią aby właśnie zmniejszyć urazy, które w starszym wieku mogą dać o sobie znać. Ja np. miałam płaskostopie. Moja przyjaciółka skrzywienie kręgosłupa -tutaj mogą pojawić się poważne problemy w budowie różnych narządów oraz zaburzenie ich czynności Dziś w szkołach nic nie zwraca na to uwagi, a otyłość która jest po prostu duża wśród przedszkolaków bardzo się do tego| przyczynia Możemy również sami korygować swoje dzieci a je sprawdzać oto kilka praktycznych zadań: Dziecko staje w pozycji wyprostowanej: barki na jednej wysokości, wcale nie są one za dużo wysunięte do przodu łopatki płasko przylegające do klatki piersiowej – nie odstające dolne kąty łopatek w jednej linii równe wcięcia w talii Stanowią zatem całkiem proste obserwacje, a niekiedy mogą one uratować| zdrowie naszych dzieci. Co jeśli zauważymy już złą postawę u naszego małego lub nastolatka. Po pierwsze do specjalisty, który najpewniej zleci naszemu nastolatkowi rehabilitację. Rehabilitacja po operacji barku Rzeszów młodzieży nie jest łatwa i jednak musimy znaleźć też odpowiedni ośrodek.

Rehabilitacja po operacji Barku Rzeszów

Niestety u nas oczekiwanie na NFZ toż często kilkanaście tygodni w moim wyjątku było toż 2 lata tylko może dlatego że mieszkam w dużym mieście. Nie znam nie szukałam w innych. Udałam się na fizjoterapię domową jest ona bardziej kosztowna ale można było wykonywać ją od razu. Oczywiście rozumie, ze niektóre schorzenia nie wymagają leczenia od razu, a część ćwiczeń możemy wykonywać sami w apartamencie z malcem. Powinniśmy jednak zadać sobie pytanie czy możemy dać sobie czekać np. 6 miesięcy i ewentualnie zostać nas na to aby zapłacić? To badanie i reakcję na nie musi zadać sobie każdy z nas sam. Jeżeli już zdecydujemy się na fizjoterapię czy jakimś fartem zwolniło się miejsce na NFZ to co dalej. Powinniśmy ocenić czy dana firma ma dobry kadrę oraz czy idzie on na szkolenia oczywiście zweryfikować ceny jeżeli to prywatna firma. Warto też zapoznać się z uwagami np. w internecie na temat wyselekcjonowanego ośrodka. Opinie postronnych osób będą szczególnie ważne dla nas. Absolutnie nie jest tak| że 30 osób ocenia daną instytucję niedobrze. Jeżeli tak jest tzn ze jest po prostu zła. Jest to raczej istotne kryterium przy wyborze ośrodka do rehabilitacji na rehabilitacja po operacji barku Rzeszów. Jeśli chodzi o wady postawy u niemowląt możemy wyselekcjonować plecy okrągłe – głębiona kifoza piersiowa oraz zapadnięta klatką piersiową. Przy tej zmianie powinniśmy nastawić się na rehabilitację mięśni karku. plecy płaskie – spłaszczenie lub brak krzywizny kręgosłupa tutaj nacisk rehabilitacji powinien składać się na zwiększenie krzywizny kręgosłupa. plecy wklęsłe- pogłębiona lordoza lędźwiowa i wystającym brzuchem. Tutaj koniecznie musimy wyciszyć przede wszystkim mięśnie brzucha, oraz mięśnie w odcinku lędźwiowym. Skolioza- czyli inaczej mówiąc zniekształcenie kręgosłupa. Ta dolegliwość niestety postępuje nawet po zatrzymaniu wzrostu malucha. Jednak najszybciej możemy ją skorygować przed okresem dojrzewania. Lekarz lub rehabilitant powinien przy skoliozie określić jak mamy kąt skrzywienia kręgosłupa oraz jej lokalizację. – skolioza lędźwiowa, piersiowa itp. Ważnej jest| także aby dzieci nauczyły się już od najmłodszych lat przyjmować właściwą postawę w przedszkolu siedzenie po turecku z wyprostowanymi plecami , w szkole siedzenie prosto na krześle. Wady stopy czyli popularne w latach 90 płaskostopie. U mnie 80% klasy je miała.

Jakie mamy wady stopy i polecana rehabilitacja po operacji barku Rzeszów

1.Stopa płaska– jeżeli zmoczymy naszą nogę w farbie i dobijemy ja na stronie nasza stopa pozostawi na niej wyraz w którym nie będzie charakterystycznego wcięcia. Odbije się ona cała na stronie papieru jak nasza ręka po zmoczeniu w farbie.

2. Stopa wydrążona – to taka która na stronie po zanurzeniu w farbie zostawi ślad palców i pięty środka naszej nogi właściwie nie będzie.

3. Stopa prawidłowa – to odbicie na stronie idealnie czyli widoczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy. Jeśli nasze doświadczenie dziecka wyjdzie negatywnie czyli pojawi się cała stopa lub stopa wydrążona to powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą aby rozpocząć leczenie.

Kiedyś były to kuracje i spotkania grupowe około 10 osób w grupie a teraz też jeszcze możemy zapisać naszą pociechę na tego rodzaju rehabilitację. A każde| dziecko jest wyjątkowe i nie każde lubi siedzieć w grupie. To już sprawa indywidualna co nam odpowiada. Przy fizjoterapii płaskostopia wzmacnia się mięśnie wewnętrzne stopy, dba się o prawidłowe stawienie stopy, rozciąganie mięśni przykurczonych stopy. Niektóre ćwiczenia musimy z dzieckiem w domu, gdyż na spotkaniach 2 razy w tygodniu na skutki będziemy czkać za długo. Jak sprawdzić stopę u macha. Najlepszym wiekiem jest gdy dziecko już dobrze chodzi czyli jak ma 3-4 jak lata. Wtedy zanika tzw poduszeczka tłuszczowa u dziecka i odcisk na naszej kartce wyjdzie na pewno dobry. Są to tylko 2 najczęściej opisane wady postawy jest ich o dużo więcej Jednak musimy dbać, Ze swoja praca w mieszkaniu z malcem po zajęciach przyniesie szybsze efekty poprawy zdrowia niż tylko czekanie na jedno bądź trzy spotkania tygodniowa u specjalisty. Niestety są toż bardzo poważne zmiany jeżeli zostaną wykryte wcześnie to szybko możemy je zniwelować , a nasze dziecko będzie uczyło się idealnie w dalszych latach. Co innego jeśli swoje dziecko ma wadę naturalna i musi fizjoterapii ciągłej. Dobrze wiemy że zwierzęta sprawdzają się doskonale w toku rehabilitacji manualnej czy ruchowej. Do ostatnich zwierząt należą konie. Co daje nam taka hipoterapia: poprawę napięcia mięśniowego zwiększa koncentracje uwagi zwiększenie możliwości samodzielnego poruszania się doskonalenie koordynacji ruchowej.

Dla kogo rehabilitacja po operacji barku:

  • po przebytej chorobie Heinego-Medina,
  • po przepuklinie oponowo-rdzeniowej mózgowe porażenie dziecięce,
  • stwardnienie rozsiane stany po urazach czaszkowo-mózgowych skoliozy koślawość bioder i kolan,
  • kręcz karku i inne uzależnienia MPD,
  • ADHD,
  • choroby mięśni zespół Downa

Tego rodzaju działania na pewno poprawią zdrowie dziecka, zawsze musimy pamiętać aby dobrać dobry ośrodek jeździecki który świadczy tego rodzaju hipoterapię. Konie powinny być rozważne i ułożone oraz ich opiekun| i rehabilitant musi przejść odpowiednie szkolenie. Celem| tego rodzaju terapii jest przywrócenie sprawności fizycznej choremu malcowi, który dzięki obcowaniu ze końmi i robieniu na nim ćwiczeń szybciej osiąga proponowane efekty. Nie każdy koń jest odpowiedni do pracy z młodzieżą, a zwłaszcza chorymi. Więc jak pisałam wcześniej sprawdźmy uwagi w sieci lub zasięgnijmy języka u przyjaciół. Powinniśmy posiadać również specjalne orzeczenie, które określa nasze dziecko do tego tupu zajęć. Jednak wiele ośrodków oferuje także prywatne hipoterapię. Rehabilitacja po operacji barku Rzeszów maluchów nie jest oczywista, ale jeśli zależymy nam więc możemy pokonać przeciwności losu łatwiej niż nam się wydaje. Maluchy najlepsze wyniki osiągają przez zabawę, więc wiele ćwiczeń wcale nie musi im się łączyć z pracą nad swoja postawą ale jako dzień gdzie fajnie spędzają się czas robiąc różnego rodzaju ćwiczenia. Im mniej dzieci będą świadome rehabilitacji tym lepiej dla nich. Nie ma co mówić szczegółów z dzieckiem i tak wiele wie po prostu działać.