Kategorie:

Dekoracja wnętrz

Planuję remont mieszkania i zastanawiam się czy warto jest zaangażować architekta wnętrz. Chciałam zrobić remont sypialni i łazienki niestety nie mam pomysłu jak do tego podejść. Pojechałam do marketu, aby pooglądać dekoracja wnętrz tego typu mieszkań i tam właśnie polecili mi bardzo efektywną i znaną projektantkę wnętrz. Po przyjściu do domu zatelefonowałam do niej i umówiłam się na wstępną wizytę. Projektantka pojawiła się u mnie drugiego dnia i sprawdziła moje wnętrze – powiedziała mam kilka świetnych pomysłów.

Na samym początku jednak zapytała mnie o moje ulubione barwy, wzory, żeby mogła jak najkorzystniej sprostać moim wymaganiom. Wszystko bardzo niesamowicie się zapowiadało, jednak byłam ciekawa ceną zanim powiem tak. Okazało się, że cena liczona jest od metra i wyszła naprawdę bardzo dobra, za plany i usługę w odnowieniu mojego mieszkania.

Co miała mi do zaproponowania?

A mianowicie wiele nawet nie miałam pojęcia, że nie tylko stworzy dla mnie kilka wizualizacji, lecz również ma umowy ze marketami i sprzedaje mi panele oraz tynki w niezwykle atrakcyjnych cenach – ja sama takich upustów na pewno nie dostanę. Zgodziłam się na jej pomoc. Po 3 dniach na moja pocztę przyszły propozycję aranżacji mojego mieszkania. Ja lubię styl nowoczesny i minimalistyczny i takie właśnie dekoracja wnętrz otrzymałam. Kolory oczywiście były oryginalne, jednak stanowił także| mój ulubiony czerń i biel, który od razu na jednym projekcie przypadł mi do smaku. Rzeczywiście byłam pod wielkim wrażeniem, tylko najlepsze dopiero przede mną. Okazało się, że jak zawsze małe poprawki musiały zostać wprowadzone, ale to naprawdę tylko korekty. Nie podobał mi się np. umieszczanie lamp i ich wygląd jakoś to tak barowo dla mnie wyglądała i mało elegancko, no ale cóż nie może nam się wszystko podobać.

Najlepsze, że elementy wykorzystane na wizualizacji przy aranżacji wnętrza były realne tzn można je było po prostu zdobyć w hipermarkecie i moje mieszkanie będzie wyglądało tak samo jak na przedstawionym rysunku. Istniałoby to dla mnie prawdziwe zaskoczenie i już widziała wszystko właśnie będzie wyglądało. Po akceptacji aranżacji czekały mnie zakupy. Wybrałyśmy się z projektantką do marketu, w którym znajdowały się wszelkie konieczne do remontu materiały. Może ktoś spyta dlaczego tracę czas jak widziałam już to na aranżacji. Pomimo to nie jest tak do końca. Dekoracja wnętrz nie pokazują np. połysku płytek i efekt końcowy może być trochę inny, dlatego taż powinnam zobaczyć najpierw materiał na żywo i ocenić. Zmiany jakie osiągnęłam to np. podłoga, która w projekcie była typowa, a w supermarkecie można wybrać 3 rodzaje kolorów – błyszczący, matowy lub półmat. Jak dla mnie najładniejszy okazał się półmat i taki właśnie wybrałam. Reszta elementów została taka sama. Powiększyłam tylko element ozdobny w kuchni o jeden pasek bo bardzo mi się podobał, a na projekcie nie było widać, ze on aż tak ładnie prezentuje się. Po zakupach w sklepie należało zetknąć się z ekipa, która wykona remont. Oczywiście wszystkie prace miały być prowadzone przez projektantkę wnętrz. Tak oczywiście miało być jednak jak to w naszym kraju jest. Firma remontowa nie była z tych które współdziałają z innymi chętnie. Szef niestety był dużo wizji na remont mojego domu i często mówił „ że co istnieje na stronie nie zawsze można dokonać”. Oczywiście, ze można tylko niestety wymagało to od firmy więcej pracy i czasu co nie do końca już mu się podobała dekoracja wnętrz.

Na projekcie była np. tzw falka z paneli, ekipa remontowa poinformowała, że tak się nie da, jednak po kilku dniach uświadamiania panu że się da zrobił ją, jednak efekt odbiegał znacząco od oczekiwań i zaczęły się kłopoty. Szef mówił, ze się nie da, projektantka i ja że się da i wyszło jak wyszło. Dekoracja wnętrz odbiegała od planu. Dlatego po kilku rozmowach zdecydowałam się zatrudnić firmę remontową zachwalaną przez naszą Panią projektant. Stanowiło to chyba najlepsze rozwiązanie. Z tamtą ekipą pożegnałam się, jednak nie należało to do najlepszych przeżyć – szef domagał się zapłaty całości itd. Nowa ekipa choć cenowo troszkę droższą jakieś 10% to wykonała wszystko łatwo oraz bez kłopotów. Nie było słowa nie da się, nie można. Projektantka współpracowała z nimi idealnie. Rzeczywiście byłam po wielkim wrażeniem i co najistotniejsze remont zakończył się tydzień przed czasem. Byłam niewątpliwie zadowolona. Teraz moje mieszkanie prezentowało się bardzo unikalne, a niektóre pomysły i elementy wykorzystane w nim sprawdzają się idealnie. Sama na pewno nie wpadłabym na tak fajne pomysły. Moi znajomi przychodząc do mnie również są zachwyceni i biorą telefony na moja projektantkę wnętrz bo wykonała kawał dobrej roboty. Czy warto jest korzystać z pomocy projektantów wnętrz – odpowiedź to oczywiście. My nie mamy takiego doświadczenia ani pomysłów, jeżeli chodzi o pomysł na nasze mieszkanie. Dobór barw, odcieni oraz elementów ozdobny jest niewątpliwie świetny. Zawsze musimy pamiętać żeby wybrać osobę wartą zaufania i najodpowiedniej z polecenia. Powinniśmy też wyselekcjonować firmę remontową, która będzie potrafiła współpracować, bo moja pierwsza to nic nie potrafiła, nawet panele przyciąć w łezkę. Niezwykle istotna jest też cena, żeby była ona ustalona na początku rozpoczynanych prac przez firmę, widzą projekt a mają się go trzymać. Abyśmy później nie musieli dopłacać bo szef nie wiedział. Wybór materiałów jak płytki, panele itp. winien być też dokonywany w firmowych sklepach, które dają nam gwarancję na zakupiony towar. Efekt końcowy mojego remontu jest imponujący i wszystkiemu polecam mienie z fachowej pomocy – dekoracja wnętrz wyszła pięknie. Wielu z nasz wyda się to banalne po co projektant kiedy można samemu wyselekcjonować w hipermarkecie także nie płacić innym. Na pewno tuta jest sporo racji, jednak za ciekawy pomysł i wykonanie się płaci. Wcale nie będziemy mieli takiego doświadczenia gdy ktoś kto pracuje w aranżacji i wykończaniu mieszkań całe życie.