Kategorie:

Polecany ortodonta Warszawa którego jesteście w stanie rekomendować

Jak dobrać odpowiedniego ortodontę. Na targu istnieje bardzo wiele ofert prywatnych gabinetów, proponują dobre usługi. Jednak gdy dobrać kogoś na kim będziemy mogli liczyć.

Wszystko zależy od tego co potrzebujemy robić?

 • periodonta – zajmuje się profesjonalną ochroną zębów,
 • ortodonta – leczy wady zgryzu,
 • pedodonta- specjalista leczenia problemów uzębienia u maluchów,
 • protetyk i implantolog – zajmuje się leczeniem rekonstrukcyjnym, robi protezy oraz inne odbudowy zebów jak mosty, korony zębowe
 • endodonta — zajmuje się leczeniem kanałowym i problemami z postępującą próchnicą.

Od czego rozpocząć szukanie najlepszego ortodonty. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę. Cena Jeśli chodzi o ceny wizyty nie przywiązywałabym wielkiej uwagi do tego. Jakość oraz solidne wykonanie jest dla was najistotniejsze. Możemy zapłacić więcej, jednak być spełnionym lub mniej| i chodzić regularnie na za free korekty. Moje zdrowie jest dla nas najistotniejsze i dlatego nie warto na nim oszczędzać. Jednak oczywiście powinno się posiadać umiar. Jeśli jeden dentysta mówi 100 zł inny 550 zł, a reszta 250 zł toż powinno się skoncentrować się na tych średnich opłatach. Nie może być tak, że opłaty usług znacznie odstają od innych firm.

Pasja oraz doświadczenie – ortodonta Warszawa

Komunikuje się, ze najskuteczniejsi lekarze toż tacy z chęcią, wtedy nasze zęby będą na 100% w dobrych rękach.

Doświadczenie hm.. tutaj poddaje się pytanie, czy najlepiej chodzić do tych z dużym doświadczeniem, czy ci dentyści co tylko ukończyli studia mogą doskonale wyleczyć nam swoje zęby. Tutaj wszystko uzależnione jest od zaangażowania. Wcale nie jest powiedziane, że młody ortodonta będzie słabszy, oni patrzą często inaczej na dolegliwości, znaczniej się starają bo zależy im na wyrobieniu sobie pewnej marki i przekonaniu nowych pacjentów. Jednak tutaj pasja jak udamy się do stomatologa to zauważymy jak działa i sami go ocenimy.

Bezpieczeństwo w gabinecie.

Dobry dentysta powinien stworzyć atmosferę zaufania. Tak aby klient mógł otworzyć się przed nim i nie bał się następnych wizyt. Korzystniej zapobiegać niż leczyć i jeżeli będziemy bali się naszego ortodonty to będziemy do niego chodzi jeżeli rozboli nas plomba, a wiemy przecież jak ważna jest profilaktyka. Stanowi to szczególnie ważna rola pomijana przez wielu ortodontów. Klient przychodzi chętniej tam gdzie się czuje bardzo komfortowo, więc tak ważne jest aby konwersować z pacjentem, a my żebym czuli się super.

Gabinet

Wybór odpowiedniego ortodonty to nie tylko kompetencje i atmosfera, to przede wszystkim doskonałej kondycji sprzęt. Sprzęt gabinetu powinno być bardzo efektywne. Jak my jako pacjenci możemy to ocenić? Nie jest to łatwe, zadanie jednak każdy z nas może ocienić albo jest komputer, tomograf czy doktor ma rękawiczki jednorazowe, maseczkę i zastępuje je po każdym kliencie, lub ma pomoc stomatologiczną i na pewno docenimy to po materiałach, których używa . Wiadomo nie jest to przez nas do sprawdzenia na pierwszym spotkaniu, ale jeśli ząb będzie zrobiony właściwie to nie będzie powodu chodzić do doktora z reklamacją Miejsce na oczekiwanie na wizytę Jeśli wchodzisz do gabinetu i widzisz brud to od razu chcesz wyjść. Źle się czujesz i nie masz ochoty być tam leczona. Inaczej sytuacja prezentuje się, jeśli od wejścia do gabinetu witają cie miłe Panie, które są wesołe pytają się o herbatę lub może się napijesz. U których możesz dokładnie dowiedzieć się o koszt wizyty, dostępne terminy itp. Wygodne krzesła do siedzenia i dużo przestrzeni. Ja preferuję również gdy jest zajęcie dla dzieci, gdyż często musimy się z nimi pójść na wizytę , oraz one po prostu w czasie| oczekiwania się nudzą. Na pierwszej kontroli nasze ząbki są przeważnie tylko badane i przygotowywany jest ich plan leczenia. Nie jest to łatwe, gdyż niestety nie zawsze stomatolog może zauważyć wszystkie dziury, ale zrobienie w razie czego zdjęcia na pewno mu to ułatwi.

Opinie

Niezwykle ważne są również opinie, które potrafimy wyszukać w sieci. Jeżeli nie są one zbyt miłe to musimy przemyśleć czy na pewno powinniśmy pójść do tego specjalisty na leczenie czy raczej znaleźć innego. Ja np. jeżeli opinie są poniżej 4 nawet nie patrzę aby zadzwonić i się umówić. Jest to dla mnie jedna z istotniejszych porad dotyczącej wyselekcjonowania nie tylko gabinetu ale również wakacji czy sofy. Każdy gabinet powinien posiadać swoją własną stronę www. Ja z moim maluchem chodzę do ortodonty jednak nie zajmuje się on dorosłymi.

Ortodonta Warszawa robi aparat na zęby i tu warto zaciekawić się również rodzajami aparatów :

 • aparat zdejmowany (aparat ruchomy),
 • aparat stały.

Aparat zdejmowany – może ob być wyciągany samodzielnie przez klienta, głównie na dzień lub w czasie jedzenia potrafimy je rozłożyć na dwa rodzaje:

Aparaty bierne– przygotowane są z akrylu i wykorzystują siłę jedzenia i zwarcia

Aparaty czynne mechanicznie– kierujące się z płyty akrylowej oraz indywidualnych elementów doginanych z kabla o różnej średnicy (od 0,5 do 0,8 mm) i sprężystości .

Aparaty stałe

 • Aparat stały metalowy – to normalny aparat oparty na poprawie wad zgryzu która odbywa się, na łuku ortodontycznym wiążącym ze sobą normalne zamki za pomocą gumowych opasek, czyli ligatur. Cały aparat przygotowany jest z metalu, tutaj jedynymi elementami gumowy są opaski.
 • Aparaty szafirowe (kryształowe) zapewniają całkowitą przezierność zaokrąglone kontury zamka ograniczają powodowanie podrażnień wielka odporność i precyzja działania najskuteczniejsza mechanika leczenia
 • Aparaty ceramiczne lub porcelanowe zamki są koloru mlecznego bardzo konkretne działanie systemu
 • Aparaty samoligaturujące nie posiadają klasycznych ligatur bardzo odpowiednie dla języka mniejsza siła nacisku na uzębienie wysoka skuteczność leczenia łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu.

Odpowiedni ortodonta musimy zwrócić uwagę na jakiekolwiek wyżej wypunktowane zasady, abyśmy byli spełnieni z leczenia. Pamiętajmy, że jednak możemy zmienić stomatologa i nie będzie w tym nic niedobrego, jednak aby tegoż nie robić wyselekcjonujmy dobrze.