Kategorie:

Urlop, zwiedzanie, krajów w czasie epidemii

Avatar
Opublikowane przez kasia

Każdy z nas myśli o wycieczkach i zwiedzaniu świata. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a bo to dzieci, a bo to niestety posiadamy inne opłaty. Teraz doszła do tego zaraza i niestety podróż samolotem jest znacznie utrudnione. Cześć krajów wymaga testów na Covid, co wizaże się z pozostałymi wydatkami. Biura podróży po podpisaniu dobrych umów z laboratorium obniżyły ceny, lecz i tak jest aktualne gdzieś 300 zł za głowę razy cała rodzina – koszt dodatkowy 1200 zł. Jednak jeśli chcemy zrobić taki test na własną rękę wtedy musimy pokryć koszty aż 450 zł od kobiety – kosmos. Testy antygenowe są mniej kosztowne, aczkolwiek nie wiele regionów je honoruje. Wycieczki są bardzo drogie. Część spośród nas rezerwuje tego rodzaju wyjazdy przez biura podróży. Oglądając ich stronę www wybieramy państwo i liczymy propozycję dla nas. Jest to niewątpliwie intuicyjne Po wyborze gdzie możemysię udać wybieramy, gdzie chcemy siedzieć w samolocie, ale tutaj musimy pamiętać, że ta alternatywa jest płatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie drugi czynnik, który jest| standardowy. Przy nabyciu wyjazdu mamy 3 modele do wyboru. Takie ubezpieczanie, które jest zawarte w wycieczce, dodatkowe na Covid i takie gdzie koszty leczenia są ogromne. Teraz biura wprowadziły jeszcze szansę rezygnacji w 100% co to oznacza. Jeżeli przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wówczas biuro podróży da nam kasę. Niestety tego rodzaju ubezpieczanie są dość drogie oraz biura znacznie korzystają, nie mniej jednak warto jest je posiadać bowiem czasy właśnie są bardzo niebezpieczne. Rezygnacja ma też kilka dobrych zalet jeżeli będziemy chorzy lub np. złamiemy kończynę czy pojawią się inne trudności to również możemy śmiało zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze koszt wycieczki jest nam zwracany a ubezpieczenie już nie.

Jak wygląda jechanie na własną rękę.

Tutaj sprawa już nie wygląda tak samo jak z biurem. Najpierw musimy zobaczyć gdzie chcielibyśmy wyjechać i czy możemy. Nie wszystkie regiony są teraz otwarte i można bez zastrzeżeń do nich wjechać. Warto przeczytać na stronach rządowych czy dany kraj przyjmuje turystów bądź nie. Na przykład Chiny tutaj okoliczność nie wygląda ładnie. O czym potrafimy się przekonać z przekazów obecnych na necie. Pewna Polska wyjechała była skłonna na kwarantanne, która miał trwać 3 tygodnie i testy. Nie wiedziała, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z środowiskiem oraz każdy test wychodzi jej dobrze tzn wykonują oni 2 testy na Covid i tylko po 2 negatywnych możemy opuścić szpital. Aczkolwiek w jej przypadku wykonują testy i cały okres jeden wychodzi niejasno. Przebywa w szpitalu i wnioskuje o ochronę. Moi zdaniem nie warto było jechać i robić sobie tyle kłopotów.

Chiny są krajem dość restrykcyjnym i nie warto ryzykować, no chyba, że wykonujemy w nim biznesy i potrzebujemy po prostu być. Wycieczka to na pewno odpadają bo świetnie być free niż być zamkniętym od 5 tygodni. Jeśli już wyselekcjonowaliśmy kraj docelowy to teraz bilety. Ze względu na pandemię wiele połączeń lotniczych jest niestety rozwiązanych i niestety połączenia potrafią być dosyć Zakupienie biletów to już jakiś sukces. Pamiętajmy, że czasem potrafimy dotrzeć na dobre reklamy i szanse cenowe bo wbrew pozorom mała grupa ludzi podróżuje na wczasy samemu. Po biletach istotny jest dobór willi. Możemy skorzystać z serwisów dostępnych w sieci jak np. hotel.com, które w Polsce jest chyba szczególnie atrakcyjny. Warto w tym portalu jest się zarejestrować gdyż zbieramy gwiazdki i norma rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw zniżki i dosyć wysokie. Ja zazwyczaj korzystam z bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej wyrazisty. Warto jest również wybrać opcje płatności na miejscu gdyż złodziei jest sporo. Taka alternatywa jest o wiele kosztowniejsza jednakże na pewno warto jest z niej skorzystać. Polisa i tutaj jak wyszukiwałam zrobił się spory kłopot, bo kraje wyjazdowe ze powodu na pandemię oczekują żebyśmy polisę która, zapłaci koszty leczenia na Covid. Możliwości jest wystarczająco wiele, tylko nie ma ich jeśli idzie o rezygnację w przypadku aktywnego testu. My jednak mam z czego się bardzo cieszymy. Linie lotnicze np. jak Emirates świadczą także możliwość przełożenia lotu jesli test wyjdzie nam aktywny i to jest bardzo interesujące wyjście.

Przed samolotem o czym warto pamiętać?

Każdy kraj posiada swoje przeszkody i warto przeczytać co musimy spełnić przed wylotem. Wszystkie regiony posiadają tzw karty w jakich musimy dodać, gdzie i na ile lecimy i regularnie wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście kierują się na zasadzie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do Polski młodzież poniżej 12 roku życia jeśli opiekunowie są zaczepieni nie mają kwarantanny. Jest to bardzo optymalne rozwiązanie, gdyż wiele nam to daje, a przecież szczepionek na Covid dla najmniejszych nie ma. No więc czy potrzebujemy odpoczywać sami lub natomiast z agencją podróżny musimy ocenić sami. Ceny w agencjach są już naprawdę spore i słabo dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk to po prostu kosmos finansowy dla grupy 4 osobowej w 5 gwiazdkowym apartamencie. Tymczasem ten wybór pozostawiam już wam i sami wybierzcie. Ja wolę latać sama bez pośredników, którzy mi tylko niepokoją i powodują problemy.